loading...

محمدرضا گلزار ♥ گلزاریا

مصاحبه سایت گلزاریا با بهمن گودرزی   به نام راست کردگار ساعت 4.20 . و من در هوای خنک و مطبوع شمال تهران راه افتاده بودم تا به قرار مصاحبه برسم . هوای پاییز را از یاد نمی برم همیشه پاییز و

RG بازدید : 756 یکشنبه 26 آبان 1392 زمان : نظرات (0)

مصاحبه سایت گلزاریا با بهمن گودرزی

  

به نام راست کردگار

ساعت 4.20 . و من در هوای خنک و مطبوع شمال تهران راه افتاده بودم تا به قرار مصاحبه برسم . هوای پاییز را از یاد نمی برم همیشه پاییز و ماه آبان برای من چیزی شبیه معجزه را پدید می آورد . البته این معجزه نبود .اما احساس خوبی داشتم . J

در خیابان گم شدم . و همچنان خونسررررررررد آوازی را زیر لب زمزمه می کردم " در این دنیا تک و تنها شدم من /گیاهی در دل صحرا شدم من / چو مجنونی که از مردم گریزد / شتابان در پی لیلا شدم من /چه بی اثر می خندم / چه بی ثمر می گریم / به ناکامی چرا رسوا شدم من / چرا عاشق چرا شیدا شدم من " . دلیل خاصی برای این آهنگ نبود جز اینکه دیشب این آهنگ را شنیدم و به شدت تحت تاثیر قرار گرفتم .

در خیابانی پیچیدم . از اتوبان دور شدم . از هر کس می پرسیدم طوری به من پاسخ می داد که فکر می کردم اصلا اینجا تهران نیست . رفتم و رفتم تا رسیدم به دکه روزنامه فروشی . جایی که همیشه در نهایت بهترین پاسخ را می گیرم یا خیر یا بله ... آدرس را پیدا کردم . مسیر را برگشتم . سوار تاکسی شدم و راه افتادم . آسمان پراز ابر بود . من چه قدر ابرهای پاییز را دوست دارم . همیشه عجیب هستند . انگار مختص همین فصل هستند .

از کوچه ای سرسبز گذشتم و همزمان به فاصله چند قدم با خانمی رسیدم به دفتر جناب بهمن گودرزی. از پله ها بالا رفتم . طبقه دوم . کمی صبر کردم تا نفسم جا بیاید . داخل شدم . یک لیوان چای درحال و هوای  خنکی مطبوع خیابان آنجا به من خیلی چسبید . پرسیدم، گفتند آقای گودرزی تازه آمده است . و باز هم آقای نوابی . برنامه ریز توامند و باهوش آقای گودرزی که در فیلم آتیش بازی هم درکنارشان و در گروهشان بودند صدای مرا شناختند و بیرون آمدند . از قدیم می گویند" کبوتر با کبوتر باز با باز ". لبخند های آقای نوابی هم مثل آقای گودرزی، شیرین و از ته دل است . چه قدر من این گروه را دوست دارم . گروه کارگردانی آقای گودرزی همیشه عالیست . سالم و حساب شده !

کمی نشستم . ضبط صوتم را آماده کردم . اصلا یعنی یک وجب استرس ، دو چیک نگرانی !!!!!؟ نخیییییییییر .... فقط یک لحظه اظطراب آن هم بخاطر زمان ... یعنی همچین خونسرد و خود داری هستم من J . آخر این اولین بار بود که من مصاحبه می کردم نه خبرنگار هستم و نه سابقه ای در این کار دارم .

با صدای آقای نوابی برخواستم و به سمت اتاقی که آقای گودرزی بودند رفتم . سلام و صدای گرم آقای گودرزی فضای کوچک اتاق را پر کرد . آقای نوابی من را به همکارشان معرفی کردند این شد که نشستم تا وقت آقای گودرزی را که فکر می کنم در مرحله انتخاب بازیگر بودند بگیرم و ایشان هم مرا با استقبال گرمشان شرمنده کردند.

  qآقای گودرزی :چه خبر ؟

 Real golzaria G: سلامتی

qآقای گودرزی:  رفتی تو کار مجله ؟

Real golzaria G: خندیدم

qآقای گودرزی: خوبی ؟

Real golzaria G : شما باید بهتر باشید تو این هوای خوب و تمیز و پر از درخت .... اکسیژن ( البته هوای کل شهر آلوده است ) .

qآقای گودرزی:  من در خدمتتون هستم ...

Real golzaria G : راستش می خواستم یه مصاحبه کوچیکی با هاتون داشته باشم . مجله اینترنتی که با کمک طرفداران آقای گلزار درست شده ( Real Golzaria  ) کمی پربارتر از تمام چیزهایی هست که تا الان بوده ، تصمیم گرفتم با شما مصاحبه ای داشته باشم چرا که شما کارگردان یکی از بهترین فیلم تا کنون یعنی فیلم شیش و بش هستید .

Real golzaria G : تا من سوالاتم رو پیدا کنم ( اولین باره که از کسی مصاحبه می کنم و خبرنگار هم نیستم ) پرسیدم : آقا پسراتون خوبن ؟

  • این مصاحبه متعلق به سایت گلزاریا می باشد . بدون ذکر منبع کپی از این مطلب ممنوع است  ♥ ♥ ♥

qآقای گودرزی : خوب خدا رو شکر ... هر دوشون شیطون و بازیگوش . ( ازونایی که با باباهاشون کشتی می گیرن ، حالا دیگه دو تا چه شود ......... )

**** و همینجا ها بود که من بازم یک فنجان چای لب سوز نوش جان کردم و واقعا که چسبید . ****

Real golzaria G : آقای گودرزی آقای گلزار سر صحنه ها و فیلم برداری چه جور آدمی بودن ؟ بد اخلاق بودن ؟ 

qآقای گودرزی : نه ، اصلا اتفاقا رضا خیلی همراه و همیار بوده با ما . حالا بر عکس  اینکه خیلی ها می گن سوپر استاره و ممکنه بر خلاف عرف رفتار کنه . و یکی از نکات برجسته ای که من توی این سالها دیدم با توجه به اینکه سالهای زیادی هم دستیار بودم و هم کارگردان ، هنرپیشه ها و استار های بسیاری رو دیدم که طرفداران یا اطرافیانشون میخوان باهاشون عکس بندازن اما اونا یا قدم می زنن یا می گن نمیشه و فلان و بثار .... شاهد بودم که رضا توی مقطعی از کار که با ما سر یه فیلم دیگه هم بود با توجه به سختی  کار و اینکه 48 ساعت نخوابیده بود، میدیدم که هر کسی میومد، نوجوان ، بچه ، پیر خیلی باروی گشاده برخورد می کرد و باهاشون هم عکس مینداخت . من می گفتم که این باید الگویی باشه برای بازیگرانی که من خودم می شناختمشون که به این شکل رفتار نمی کردن و این خاطره خیلی خوبی که همیشه تو ذهن من مونده. محمدرضا گلزار کسیه که تو هیچ شرایطی  برای طرفداران و علاقه مندانش، هیچ وقت بدخلقی نمی کرد

Real golzaria G : و این خیلی سخته !

qآقای گودرزی: بله سخت ....!!!!

Real golzaria G : چی شد که کارگردانی شیش و بش رو قبول کردید ؟( اولین فیلم سینمایی جناب گودرزی که به موفقیت چشم گیری رسید )

qآقای گودرزی: من اولین فیلمم بود و با هدایت فیلم قرارداد داشتم .این فیلم نامه به دستم رسید. دیدم که فیلمنامه خوبیه .خود رضا هم بازی می کنه و امین حیایی هم قرار داد داشت . ترکیب این دو نفر با توجه به اینکه سالها با هم همکاری نداشتند می تونه خوب باشه و طبق چیزی که پیش بینی کردیم درومد . فیلم خوبی بود و تونست مخاطب رو راضی کنه و به فروش چند میلیاردی برسه . 

Real golzaria G : این اولین فیلم شما بوده درسته ؟

qآقای گودرزی: من قبلا فیلمهای دیگه ای داشتم که به پخش خانگی رسیده اما سینمایی آتیش بازی دومین فیلمه و فیلمی که در پیش تولید هستیم سومین فیلم .

 

Real golzaria G: که آتیش بازی هم جز بهترین فیلمهاتون هست ! من خودم در قسمتی از کار بودم و فیلمنامه رو کامل خوندم            ( باخنده من و تعجب ایشون که بعد به لبخند زیبایی مبدل شد ) . کی انشاء الله اکران میشه ؟

qآقای گودرزی: فکر می کنم نوروز ( البته تدوین این فیلم همزمان با ضبط فیلم صورت گرفت اما با دلایلی هوشمندانه و به علت برخورد با برخی تغییرات و برای بازدهی بهتر به نوروز93 خواهد رسید )

Real golzaria G: شما در فیلم دیگری هم با آقای گلزاری همکاری داشتین ؟

qآقای گودرزی: بله . فیلمی به نام مجنون لیلی ، من دستیار کارگردان و برنامه ریز بودم . این فیلم بازیگران زیادی داشت و به صورت اپیذوت ضبط میشه  که محمدرضا گلزار و شاکردوست نقش مقابل هم بودند .

تا شیش و بش که کاری نداشتیم با هم اما دوست بودیم . من دوبی هم رفتم و با هم بودیم و ایشون خیلی به من لطف داشتن .  تهران هم اومدن باز هم همدیگر رو ملاقات کردیم . و این اشتیاق هست  و امیدوارم که باز همکاری مجددی با هم داشته باشیم .

Real golzaria G: انشاءالله .... نقاط مثبت و منفی رفتاری محمدرضا گلزار از نظر شما چی میتونه باشه ؟

qآقای گودرزی: نقاط منفی که ندیدم ، کسی هست که وقتی سر پروژه میاد مشکلاتش رو بیرون از کار می ذاره و خودش در گروه حضور داره . توی کار همیشه همراه . اگه از فیلمی خوشش بیاد بیشتر انرژی میذاره بیشتر حضور داره . همیشه هم می گفت من از شیش و بش خیلی خاطرات خوبی دارم . حتی اون روزایی که کار نداشت باز هم میومد پیش ما . بهش می گفتیم : تو که امروز کاری نداری ! می گفت : " دلم تنگ میشه ، نمیتونم نباشم  ." و البته این نشون دهنده خوب بودن تمامی اعضای گروه هم هست که طبیعتا در فیلم هم رخنه می کنه .

Real golzaria G: بله فیلم یه کار گروهیه گرچه یک بازیگر می تونه نقطه پررنگ تری در فیلم داشته باشه اما کافیه یک نفر از عوامل کار خودش رو به سختی یا با بی میلی انجام بده اون زمان روی تک تک اعضا ناخواسته تاثیر می ذاره .

1005278_523688884346941_1347471966_n.jpgqآقای گودرزی: کارگردان باهوش کارگردانی هست که در مرحله پیش تولید بتونه گروهی رو جمع کنه که آدمهای همراهی باشن . یه نفر با ویژگی های بد مثل یه سیب گندیده است که توی یک جعبه بین سیب های دیگه قرار گرفته و به سرعت اونها رو هم مثل خودش می کنه .

Real golzaria G: ولی گروه شما در آتیش بازی خیلی فوق العاده بودن       ( تایید می کنن )

: Real golzaria G شیش و بش فیلمی هست که خیلی از طرفداران آقای گلزار بیشتر از 10.20 بار نگاه کردند حتی کسانی هستند که به من می گفتن توی برنامه روزانشون دیدن فیلم شیش و بش قرار گرفته مثلا هر روز ساعت 6 .و این داستان یک ماه و دو ماه نیست . چند سال هست که این طرفداران دیدن فیلم شیش و بش و الباقی فیلم های محمدرضا گلزار رو در برنامه روزانه یا هفتگی خودشون دارن .

qآقای گودرزی : این موفقیت حاصل کار گروهیه . البته خداوند هم یک وجهه این موفقیته .

Real golzaria G: اتفاقا شیش و بش فیلم خاصی هست . یعنی شبیه نداره و نمیتونیم اون رو به فیلمی دیگر نسبت بدیم . در دوره خودش بی نظیر بوده و تا الان هم ادامه پیدا کرده این بی همتا بودنش . من اهل سینما هستم اما متاسفانه هر بار که می خوام به سمت سینما برم همین که خلاصه داستان یا پوستر های فیلم ها رو می بینم رغبتی برای دیدنشون پیدا نمی کنم و چیزی من رو سمت تماشای این فیلمها سوق نمی ده . اما شیش و بش واقعا فیلمی که جای افتخار داره .

Real golzaria G: سر فیلم آتش بس آقای گلزار فروش این فیلم رو تخمین زدن که درست هم درومد و سر فیلم شیش و بش هم گفتند که مثل آتش بس مخاطبان زیادی داره و به فروش خوبی می رسه ... شما خودتون هم فکر می کردید به چنین فروش خوبی برسه ؟

qآقای گودرزی: اول همه این اتفاقات که خداست و اون باعث میشه فیلم به فروش خوبی برسه و الباقی تلاش خودمون هست . اینکه فیلم تو چه زمانی اکران بشه و تلاش گروه و کار خود هنرپیشه تو فروش فیلم دخیله . چون کارگروهیه و تک تک اعضا رو نتیجه کار تاثیر گذار هستند.

Real golzaria G: کسانی هستند که دوست دارن به سمت بازیگری بیان و دوستان دیگر در شهرستان هستن و کمی محدود تر. من برای شهرستانیها دانشگاه رو معرفی کردم اما کسانی که تهران هستند و نمی دونن باید کجا برن و از کجا شروع کنند متاسفانه سمت دفاتری می رن به اسم دفتر تولید که حتی از اونها پولی هم گرفته میشه و نتیجه جالبی نداره . شما چه حرفی یا نصیحتی برای این دوستان دارید ؟

qآقای گودرزی  :همه قرار نیست که بازیگر بشن یا همهستاره بشن . مثلا همین آقای گلزار ، این همه بازیگر بودن که یکیشون شده محمدرضا گلزار  .  همه که نمیتونن به این شرایط برسن، حالا کسی هست میاد یک شبه ره صد ساله رو میره که جز استثناهاست . یه سری ها هستن میان یه عمر کار می کنن ستاره نمی شن . یه سری هاهم میان کار می کنن بعد از 20.30 کار، خودشون رو نشون می دن بعد که ازشون می پرسیم شما قبلا کار کردید یا نه 20 تا فیلم رو  نام     می برن . این طبیعت این کاره و قرار نیست که همه سوپر ستاره یا ستاره بشن .

Real golzaria G: یادمه چند سال پیش آقای رویین تن می گفت سینما مثل دریای جنوب می مونه . اگر تو رو بخواد راهو بهت نشون میده و اگه نخواد هر کااااااااااری هم بکنی پست می زنه . حالا چه کارگردان باشی ، چه برنامه ریز یا حتی نویسنده اگه تا الان موندن خود سینماست که خواسته اونا بمونن و اونایی رو هم که پس زده به زور چنگ و دندون آویزون سینما موندن که دیگه عمرشون تمومه توی این عرصه .

993747_550371358374408_1340669867_n.jpg

 سینمای ایران هم پیشرفتهایی داشته با توجه به فیلم های گذشته میشه تفاوت رو احساس کرد . حالا شما با بسم الله شروع می کنین که این شروع انرژی حرمت داره و یاری کننده است . اما کسانی هستند که براشون مهم نیست فقط     می خوان سمبل کنن تا کارشون زودتر تموم بشه و در آخر هم کلی مدعی میشن و غرولند می کنن که چرا اینجوری شد و به زمین و زمان بد و بیراه می گن . اما این مطلب رو هر کسی درک نخواهد کرد مثال دختر خانومی کم سن یا هر شخص دیگری که تجربه ای در این زمینه نداره مدعی می شه عاشق این هنر هست و بدون اون محاله که بتونه آینده دیگری رو تصور کنه . می ره سمت دفاتر تولید . چند هزارتومنی پرداخت می کنه و بدون دست مزد در نقشی که مغایر با حرف گقته شده اولیه تهیه کننده است بازی می کنه .

با دفاتر تولید چند هزارتومنی که البته اگه از صد نفر هم چند هزار تومن بگیره پول تولید فیلم در میاد . من خودم شخصا به این دوستان می گم از طریق دانشگاه اقدام کنند که هم بتونن ذوق و انرژی شون رو تخلیه کنن و هم تو کارهای دانشجویی و از طریق به قول خود شما تئاتر بتونن به مهارتهاشون اضافه کنن . و هم کارهای دانشجویی ، تله ها، فیلم های کوتاه و ... 

qآقای گودرزی  : بله ... دانشگاه و بخصوص تمرینات تئاتر خیلی می تونه بهشون کمک کنه .

ودر پایان

qآقای گودرزی:ممنون هستم از شما که برای مصاحبه تشریف آوردید و حتما آقای گلزار براتون اونقدر اهمیت داشته که این مسیر رو اومدید .

مجله Real golzaria   مجله مهمی برای آقای گلزار تلقی میشه .

 ممنون که وقتتون رو در اختیارم گذاشتین تا این مصاحبه صورت بگیره .

این داستان متعلق به سایت گلزاریا می باشد . بدون ذکر منبع کپی از این مطلب ممنوع است .پایان ♥ ♥ ♥

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
Profile Pic

سایت محمدرضا گلزار - گلزاریا

محمدرضا گلزار سوپر استار ایران و ستاره ای محبوب است !

این سایت منعکس کننده فعالیتهای هنری,ورزشی, سینمایی , فیلم ها و سریال ها , کنسرت ها , موزیک های جدید و دانلود , ... محمدرضا گلزار است که با حضور طرفداران اداره می گردد.

اطلاعات کاربری
ویژه نامه .realgolzaria 1.2.3.4 هدیه تولد رضا جان

دانلود مجله گلزاریا شماره 1و2

نایت اسکین

دانلود مجله گلزاریا شماره 1و2

نایت اسکین

دانلود مجله گلزاریا شماره 3

نایت اسکین

دانلود مجله گلزاریا شماره 3

نایت اسکین

ویژه نامه شماره 4 گلزاریا

نایت اسکین

شماره 4 مجله گلزاریای واقعی

کدهای اختصاصی
گلزاریا در شبکه های اجتماعی
جستجو برای آخرین خبرها از محمدرضا گلزار
جستجو
کد جستجو در وبلاگ با گوگل

در اين سایت
در كل اينترنت
سایت گلزاریا برای محمد رضا گلزار

جدیدترین اخبار فیلم و سریال محمد رضا گلزار را در سایت رسمی گلزاریا دنبال کنید !

تمامی فعالیت های موسیقی و ترانه های ریززار بصورت مداوم در این سایت آبدیت می شود.

همچنین کانال آپارات گلزاریا تنها کانال پر بازدید مربوط و مرتبط به گلزار است که دنبال کنندگان زیادی نیز دارد.

برای دیدن عکس ها , کلیپ ها , بیوگرافی و تمامی فیلم ها و سریال ها و اخبار ایشان از منو سایت استفاده نمایید .