loading...

محمدرضا گلزار ♥ گلزاریا

مصاحبه با محمدرضا گلزار نسل امروز        سینمای ما- هفته نامه نسل امروز در شماره نوروزی خود گفت وگوی مفصلی با محمد رضا گلزار انجام داده که متن کامل آن درزیر می آورد. بدون شک ل

RG بازدید : 492 دوشنبه 13 آبان 1392 زمان : نظرات (0)

مصاحبه با محمدرضا گلزار نسل امروز

 

سینمای ما- هفته نامه نسل امروز در شماره نوروزی خود گفت وگوی مفصلی با محمد رضا گلزار انجام داده که متن کامل آن درزیر می آورد.

بدون شک لفظ سوپراستار سینمای ایران برازنده محمدرضا گلزار است . زیرا این بازیگر خوش سیما حدود 7 . 8 سال است که در هر فیلمی حضور داشته آن را تبدیل به پر فروش ترین فیلم سال کرده است . اما گلزار به سینما بسنده نکرده و نه فقط درعرصه های گوناگونی نظیر مد یا ارائه خدمات زیبایی به آقایان و ورزش حضوری فعال دارد بلکه به تازگی کنسرتی را هم در سالن اریکه ایرانیان روی صحنه برد که این کنسرت از بسیاری جهات خاص بود و مشابه ای در کشور ما نداشت . به همین بهانه به سراغ سوپر استار محبوب سینمای ایران رفتیم تا یکی از گفتگوهای ویژه نامه نوروزی نسل امروز با او شکل بگیرد .

نسل امروز : چرا از موسیقی جدا شدی ؟ یا بهتر بگویم فاصله گرفتی ؟

محمدرضا گلزار : چون دغدغه سینما را داشتم . پروژه های سنگین سینمایی بسیار وقت گیر بودن و به عنوان یک حرفه ای باید تمام وقتم را _ بخوانید بیشتر وقتم را _ صرف یکی از این دو رشته ( سینما یا موسیقی ) می کردم .

نسل امروز : چی شد که پس از هشت سال برگشتی ؟

محمدرضا گلزار : چون تصمیم گرفتم گروهی را تشکلی دهم و بر اساس علایق شخصی خودم کنسرتی را برگزار کنم .

نسل امروز : بدون احتساب بحث کنسرت آیا ارتباط دیگری با موسیقی داری؟

 

محمدرضا گلزار : ساز زدن جزء لاینفک زندگی من است، ممکن است گاهی کمرنگ شده باشد اما هیچ وقت قطع نشده .

نسل امروز : گیتار؟

محمدرضا گلزار : خیلی کم . ظرف این دو سه سال بیشتر به پرکاشن و درامز پرداختم .

نسل امروز : چرا ؟

محمدرضا گلزار : به دلیل علاقه ام به سازهای کوبه ای . دیدم می توانم با پرکاشن و درامز ارتباط خوبی برقرار کنم به همین دلیل رفتم دنبالشان .

نسل امروز : چه زمانی را به تمرین اختصاص می دادی ؟

محمدرضا گلزار : ساعت های بی کاری ام را .

نسل امروز : بحث خواندن را هم دنبال کرده ای ؟

محمدرضا گلزار : برای خوانندگی نه تمرین داشته ام و نه به کلاس رفته ام .

نسل امروز : گروه ریزار چگونه شکل گرفت ؟ ( توضیح این که نام این گروه مخفف اسم رضا گلزار است )

محمدرضا گلزار : دلم می خواست گروهی داشته باشم که خوانندگانش ، هم مورد علاقه مردم باشند و هم این که خودم صدا و کارهایشان را دوست داشته باشم . دوست داشتم با این گروه کنسرتی را نزدیک به سلیقه ی خودم برگزار کنم و اداره کننده ی گروه هم خودم باشم .

نسل امروز : این کنسرت ها ادامه دارد ؟

محمدرضا گلزار : بله . و شاید در کنسرت های آتی تعداد دیگری از خوانندگان مورد علاقه ام هم به گروه ما ملحق شوند .

نسل امروز : پس در این گروه خواننده ای نیست که دوستش نداشته باشی؟

محمدرضا گلزار : اگر بود که اصلا" انتخابش نمی کردم .

نسل امروز : خوانندگان گروهت چه کسانی هستن ؟

محمدرضا گلزار : آقایان بابک جهان بخش ، مازیار فلاحی ، امیر و سهراب .

نسل امروز : چقدر برای این کنسرت زحمت کشیده ای ؟

محمدرضا گلزار : سه ماه پروداکشن داشتیم راجع به نور ، استیج ، طراحی لباس ، نحوه آمدن بر روی صحنه و بسیاری از دیگر مسائلی که به طورمعمول در کشور ما به آنها توجهی نمی شود .فکر کردم و با مشورت بچه ها گروه سراغ برنامه ای رفتیم که مشابه اش اجرا نشده باشد . هماهنگ شدن با نوازندگانی که در گروه های مختلف ساز می زدند ، جمع کردن اینها کنار هم و تمرین کردن بسیار سخت بود که شکر خدا تمامی مراحل با موفقیت پشت سر گذاشته شد.

نسل امروز : چه جوری به سالن اریکه ایرانیان رسیدی؟

محمدرضا گلزار : اول از همه رفتیم سراغ برج میلاد ، اما آنجا با پدیده ی خاصی مواجه شدم که همین مسئله رایم را زد .

نسل امروز : چه پدیده ای ؟

محمدرضا گلزار : همه کارهایی که گروه ما اجرا کرد مجوز دارد و قانونی هستن . حتما" می دانید که برای گرفتن مجوز باید از قسمت های مهمی نظیر مرکز موسیقی وزارت ارشاد و حراست عبور کرد . به طبع اگرمشکل و موردی باشد کارشناسانی که در این دو بخش حضور دارند آنها را مرتفع می سازند ، با این حال مسئولین برج می گفتن که ما هم در انجا واحدی داریم که باید کارهای شما را گوش کنند و اجازه بدهند تا آنها را اجرا کنید ! نمی دانستم چرا باید بعد از گذشت از فیلتر های حرفه ای وزارت ارشاد تن به نظر کسانی دیگر بدهم !

نسل امروز : بعد رفتی سراغ سالن اریکه ایرانیان ؟

محمدرضا گلزار : نه . رفتیم سراغ سالن میلاد نمایشگاه . آنجا هم چون می خواستن صندلی ها را تغییر دهند نشد . در ادامه به سالن اریکه رسیدیم و همان طور که شاهد بودید در این محل شبی دو سانس برنامه اجرا کردیم .

نسل امروز : خوانندگانی هم بودند که با آنها مذاکره کرده و به نتیجه نرسیده باشی؟

محمدرضا گلزار : بله .

نسل امروز : چه ایده ای پشت این کنسرت بود ؟

محمدرضا گلزار : به خودم می گفتم مردم باید کلی هزینه کنن و وقت بگذارند تا در کنسرت خواننده ای که دو سه تا از ترانه هایش را خیلی دوست دارند این دو سه قطعه را در کنار سایر Track ها بشنوند. حس کردم اگر چهار ، پنج نفر در کنار هم برنامه اجرا کنند و هر کدام فقط آن آهنگ هایی که مورد نظر دوست دارانشان را بخوانند این طوری مخاطب از هزینه ای که کرده و وقتی که گذاشته نهایت استفاده را می برد .

نسل امروز : از پشت صحنه ی تمریناتی که برای این کنسرت داشتی فیلم گرفته ای ؟

محمدرضا گلزار : تا جایی که می شد فیلم گرفتیم . باور کنید می شود از پشت صحنه ی این کنسرت فیلم ساخت . ما برای اتفاقاتی که روی استیج افتاد خیلی وقت گذاشتیم . فکر کردیم و اجرای این تفکرات کلی هزینه برد .

نسل امروز : واحد موسیقی وزارت ارشاد چقدر از این طرح نو حمایت کرد ؟

محمدرضا گلزار : خیلی . اساسا " نگرش ارشاد به موسیقی عوض شده و دست اندرکاران موسیقی این وزارت خانه چند ماهی است که خیلی خوب از همه کنسرت ها حمایت می کنن .

نسل امروز : خودت هم که اجرای خیلی خوبی داشتی ؟

محمدرضا گلزار : در یازده Track درامز زدم که متعلق به سه خواننده متفاوت بود و تنظیم های مختلفی داشته است . در دو آهنگ پرکاشن زدم و در یکی هم گیتار .

نسل امروز : کارهایی که روی استیج انجام شد خیلی خاص بود ؟

محمدرضا گلزار : بله چون می خواستیم کنسرتی برگزار کنیم که مشابه اش در ایران کار نشده باشد .

نسل امروز : برویم سراغ سال 88 ، درباره این سال رو به پایان بگویید ؟

محمدرضا گلزار : سال سختی را پشت سر گذاشتم . با این حال راضی ام ! چون در قرآن آمده که از پی هر سختی آرامشی هست و مطمئنم که خداوند بی دلیل و حکمت به بندگانش سختی نمی دهد .

نسل امروز : از شرایط فعلی ات راضی هستی ؟

محمدرضا گلزار : توکلم به خداست و همیشه هم شاکرم .

نسل امروز : به سیاق 7 . 8 سال اخیر امسال هم پر فروش ترین سال را داشتی ؟

محمدرضا گلزار : دو خواهر تجربه خوبی بود . در این فیلم باید دو نقش را بازی می کردم که به دلیل اشراف مخاطب بر کلیت داست باور آنها سخت بود . با این حال طوری این دو شخصیت را کامل کردم که برای مخاطب باور پذیر شود .

نسل امروز : برای این همه موفقیت سینمایی فرمول خاصی داشتی ؟

محمدرضا گلزار : همه اش موفقیت نبود و من شکست هایی هم داشته ام . با این حال پر فروش شدن فیلم هایم را نتیجه سه عامل می دانم : لطف خداوند ، محبت مردم و انتخاب های درست . من همیشه سعی می کنم مردم را راضی نگه دارم و این کنسرتی که اجرا شد نیز در همین راستا بود .

نسل امروز : سال 89 هم ( دموکراسی تو روز روشن ) را روی پرده داری . در این فیلم چه نقشی را ایفا کردی و آیا به موفقیت این کار در گیشه امیدواری؟

محمدرضا گلزار : در این فیلم نقش عزرائیل را بازی کردم ، نقشی بود که هم خودش خاص بود و هم این که گریم و لباس متفاوتی داشت . از محتوای اثر بسیار راضی ام چون ( دموکرسی تو روز روشن ) تلاشی است برای بیدار کردن وجدان عده ای که صبح تا شب خیال می کنند که در حال انجام دادن کارهای خوب هستن . در درموکراسی پرونده ی این آدمها در قیامت بررسی می شود و آنجا آنها می فهمند که این کارهای به ظاهر خوب چه عواقبی داشته است .

نسل امروز : چی شد که گلزار تن به بازی در این نقش کوتاه داد ؟

محمدرضا گلزار : چون نقش تاثیر گذار و سختی بود . از طرفی به آینده این فیلم امیدوارم و مطمئنم که پر فروش ترین فیلم سال 89 می شود . خودم هم هیچ وقت فکرنمی کردم نقشی را بازی کنم که یک هفته زمان ببرد و بار اصلی فیلم روی دوش فرد دیگری باشد ولی کار کردن با گروهی که تمام عوامش کار خود را به نحو احسنت بلد بودند ارزشش را داشت .

نسل امروز : نقش اصلی را حمید فرخ نژاد بازی کرد ؟

محمدرضا گلزار : بله. البته قبلا" فرد دیگری کاندیدای ایفای آن بود که مطمئنم اگر انتخاب می شد نمی توانست از عهده اجرای درست این نقش بر آید. حالا آقای فرخ نژاد آن را خیلی خوب بازی کرده اند .

نسل امروز : ظرف این مدت سناریوی جدیدی هم خوانده ای ؟

محمدرضا گلزار : چند تایی پیش نهاد شده ولی همان طور که در ابتدای مصاحبه هم گفتم ظرف سه ماه گذشته 13 ، 14 ساعت از وقتم را به تهیه مقدمات و تمرین کنسرتی که دیدید اختصاص می دادم .

نسل امروز : دوست داری نقش تاریخی بازی کنی؟

محمدرضا گلزار : اگر پیشنهاد خوبی باشد چرا که نه .

نسل امروز : به تلویزیون چی ؟ می روی ؟

محمدرضا گلزار : برایم فرقی میان تلویزیون و تئاتر و سینما وجود ندارد و از هر کجا اگر کار خوبی پیشنهاد شود قبول می کنم .

نسل امروز : امسال در عرصه ورزش هم اتفاق جدیدی را رقم زدی ؟

محمدرضا گلزار : بله . به عنوان مدیر فنی تیم اسکی ارتعاشات صنعتی قرار داد سفید امضا کردم .

نسل امروز : چرا قرار داد سفید ؟

محمدرضا گلزار : چون به اسکی علاقه مندم و این رشته در کشور ما ورزش مظلومی است ، پس وقتی یکی مثل آقای شهیدیان حاضر می شود از این ورزش حمایت مالی کند من هم باید به خاطر علاقه ام از خودم هزینه کنم .

نسل امروز : در زمینه مد هم که هنوز علاقه مندی ؟ اساسا" تو اولین بازیگری بودی که کار مدلینگ را در ایران انجام دادی ؟

محمدرضا گلزار : بله و هنوز هم بر اساس سلیقه و علایق خودم مد را دنبال می کنم .

نسل امروز : نظرت درباره این که چهره های سرشناس ورزش و سینما حق ندارن کالایی را تبلیغ کنند چیست ؟

محمدرضا گلزار : امیدورام هر چه سریع تر در این زمینه یک تصمیم جدی و جدید گرفته شود زیرا همه جای دنیا ( چهره ها ) در زمینه ی تبلیغات مشارکتی فعال دارند . وقتی از خودی ها این شانس را می گیریم نتجه اش این می شود که جومونگ می آید تهران و آن همه پول را از کشورمان خارج می کند . از شما می پرسم : این آقا آمد و آن استقبال عجیب و غریب از او شد ، آیا حاشیه ای درست شد ؟ آیا به کسی بر خورد ؟

نسل امروز : در مورد این عینکی که در عکس نسل امروز از آن استفاده کردی حرفی نمی زنی ؟

محمدرضا گلزار : فرم این عینک را خیلی دوست دارم و این مدل کار ، مدل امسال محسوب می شود.

نسل امروز : تاریخ تولدت اول فروردین است ؟

محمدرضا گلزار : بله .

نسل امروز : ترکیب از تقارن اول فروردین ( عید) با روز تولدت ؟

محمدرضا گلزار : نه ! چون اکثرا" مسافرت هستن و اگر هم باشند یا عیدی می دهند یا کادووی تولد ، در صورتی که اگر تولدم روز دیگری بود هم عیدی می گرفتم هم کادو ! ولی بیشتر از روز تولد عدد شناسنامه ام کمکم کرده !

نسل امروز : چه عددی ؟

محمدرضا گلزار : 110 که به حروف ابجد می شود علی .

نسل امروز : تولد می گیری ؟

محمدرضا گلزار : نه ! اما کادووو بدهند قبول می کنم !

نسل امروز : کادو هم می دهی ؟

محمدرضا گلزار : هم خوب کادو می گیرم ، هم خوب کادو می دهم .

نسل امروز : کدام قسمت از سنت های نوروز بیشتر برایت جذابیت دارد ؟

محمدرضا گلزار : این که با اعضای خانواده جمع می شویم دور سفره هفت سین و دعای تحویل سال را می خوانیم خیلی زیباست .

نسل امروز : برای ورود به سال جدید وقایع سال قبل را هم مرور می کنی؟

محمدرضا گلزار : من هر شب به اتفاقاتی که در طول روز افتاده فکر می کنم تا اگر مرتکب اشتباهی شده باشم آن را بر طرف کنم .

نسل امروز : برای سال 89 هم سورپرایزی داری ؟

محمدرضا گلزار : خیالتان راحت ! تا ده سال برایتان هر سال سورپرایزی خواهم داشت ! از رشته های ورزشی ، شمشیر بازی و موج سواری بگیر تا ...

نسل امروز : اینطوری که حسود ها را دق می دهی ؟

محمدرضا گلزا ر : امسال سر سفره هفت سین دعا می کنم که خدا به آنها کمک کند !

نسل امروز : یکسری از مطبوعات هم همچنان ول کن تو نیستن ؟

محمدرضا گلزار : دست آنها برای مردم رو شده است .

نسل امروز : در طول سال که وقت نمی کنی به اعضای فامیل سر بزنی ، آیا در ایام عید این کار را انجام خواهی داد ؟

محمدرضا گلزار : من خیلی درگیر خانواده ام هستم و تک تک اعضای خانوده را دوست دارم . عید هم با آنها هستم و به دیدن مادر بزرگ عزیز و دایی نازنینم خواهم رفت .

نسل امروز : عیدی می دهی ؟

محمدرضا گلزار : بله .

نسل امروز : قصد نداری کار مطبوعاتی بکنی ؟

محمدرضا گلزار : سال جدید راجع بهش تصمیم می گیرم .

نسل امروز : حرف آخر ؟

محمدرضا گلزار : سال نو را پیشاپیش به مردم عزیز و دوست داشتنیه ایران و خانوده ی نازنینم تبریک می گوی

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
Profile Pic

سایت محمدرضا گلزار - گلزاریا

محمدرضا گلزار سوپر استار ایران و ستاره ای محبوب است !

این سایت منعکس کننده فعالیتهای هنری,ورزشی, سینمایی , فیلم ها و سریال ها , کنسرت ها , موزیک های جدید و دانلود , ... محمدرضا گلزار است که با حضور طرفداران اداره می گردد.

اطلاعات کاربری
ویژه نامه .realgolzaria 1.2.3.4 هدیه تولد رضا جان

دانلود مجله گلزاریا شماره 1و2

نایت اسکین

دانلود مجله گلزاریا شماره 1و2

نایت اسکین

دانلود مجله گلزاریا شماره 3

نایت اسکین

دانلود مجله گلزاریا شماره 3

نایت اسکین

ویژه نامه شماره 4 گلزاریا

نایت اسکین

شماره 4 مجله گلزاریای واقعی

کدهای اختصاصی
گلزاریا در شبکه های اجتماعی
جستجو برای آخرین خبرها از محمدرضا گلزار
جستجو
کد جستجو در وبلاگ با گوگل

در اين سایت
در كل اينترنت
سایت گلزاریا برای محمد رضا گلزار

جدیدترین اخبار فیلم و سریال محمد رضا گلزار را در سایت رسمی گلزاریا دنبال کنید !

تمامی فعالیت های موسیقی و ترانه های ریززار بصورت مداوم در این سایت آبدیت می شود.

همچنین کانال آپارات گلزاریا تنها کانال پر بازدید مربوط و مرتبط به گلزار است که دنبال کنندگان زیادی نیز دارد.

برای دیدن عکس ها , کلیپ ها , بیوگرافی و تمامی فیلم ها و سریال ها و اخبار ایشان از منو سایت استفاده نمایید .