loading...

محمدرضا گلزار ♥ گلزاریا

اندر حکایت پخش آثار شبکه نمایش خانگی در تلویزیون  خبر : ممنون از کیمیا عزیزبانی فیلم آنلاین: پیروز قهرمانی - اینکه حال تلویزیون خوب باشد و آثارش هر روز پرمخاطب تر از قبل باشند و تماشاگر تلویزیو

RG بازدید : 427 پنجشنبه 16 مرداد 1393 زمان : نظرات (0)

اندر حکایت پخش آثار شبکه نمایش خانگی در تلویزیون

 خبر : ممنون از کیمیا عزیز

بانی فیلم آنلاین:
پیروز قهرمانی - اینکه حال تلویزیون خوب باشد و آثارش هر روز پرمخاطب تر از قبل باشند و تماشاگر تلویزیونی هر روز بیش از گذشته باشد و آثار سیما مدام نقل محافل باشند و سریال های جذاب و خوش رنگ و لعاب آنتن تلویزیون را رها نکنند و بیننده هر شب پیگیر یک داستان از سریال داخلی باشد همه را خوشحال می کند.
خدا را شکر اخیراً اوضاع و احوال تلویزیون بهتر از قبل شده و بی پولی های یکی دو ساله اخیر رخت بربسته و آثار مختلف سیما کلید خورده اند. شبکه های مختلف سریال در حال تولید دارند و هر شبکه یکی دو سریال آماده پخش دارد و این یعنی وضع و حال تلویزیون به مراتب بهتر از یکی دو سال اخیر است که اوضاع به شدت وخیم بود. شرایط موجود و ظواهر امر نشان از آن دارد که تلویزیون تا نوروز سال آینده آنتن خالی به خود نخواهد دید و این یعنی حال تلویزیون خوب است.

بخش تله فیلم ها و سریال های تولیدی در شبکه های خانگی از تلویزیون تا حدود زیادی عجیب به نظر می رسد اگر چه وجوه مثبت و منفی آن قابل بحث است.
اینکه سریال های تولیدی در شبکه های داخلی پس از فروش در بازار به تلویزیون برسد و روی آنتن برود امری است که پیش از این رخ نداده بود. سریال «ساخت ایران» که با رقم های بسیار کلان در زمان خودش تولید شد و با حضور بازیگران استار سینما بسیار گران هم از آب در آمد، نتوانست با استقبال چندانی در بازار شبکه ویدیویی داخلی مواجه شود، طوریکه اگر چه بحث از تولید سریال در سری دومش بود با این حال تیم تولید به آنچه می خواست دست پیدا نکرد تا «ساخت ایران» در رسانه های داخلی برنده نباشد. «ساخت ایران» به شبکه آی فیلم رسید کمی بیش از قبل دیده شد تا امروز که روانه آنتن شبکه تهران شده و قریب به یقین بیش از گذشته دیده خواهد شد.
اندر محاسن و معایب این اتفاق می توان به دو نکته اشاره کرد. اینکه سریالی در رسانه های خانگی فروش خوبی نداشته باشد و نتواند بودجه مفصل تولید را برگرداند و سپس روانه آنتن تلویزیون شود، نمی تواند اتفاق نامطلوبی باشد. چرا که به هر حال هر اثر نمایشی نیاز به دیده شدن دارد و تمام عوامل آن اثر جدا از مباحث مادی نیاز به این دارند که تلاششان مورد توجه قرار بگیرد، دیده شود و مورد نقد و بررسی باشد و کجا بهتر از تلویزیون که با حجم مخاطب وسیعش می تواند اثری با آن جنس و جمال و تیم بازیگری را به خوبی روی آنتن بنشاند و اتفاقاً به اقبال آن کمک کند.
نکته قابل توجه در اینجا، لرزه ای است که بر اندام تهیه کنندگان و البته سرمایه گذاران این دست آثار می افتد. این ذهنیت که بالاخره یک اثر متعلق به رسانه های خانگی، به تلویزیون می رسد و به شکلی مرتب و منظم روی آنتن خواهد رفت، قطع به یقین روی میزان خرید آن اثر در بازار رسانه موثر خواهد بود. بدون شک سریال و تیم عواملش باید خیلی جذاب و بفروش باشند که با ذهنیت حضور آن کار در تلویزیون (آن هم به زودی) باز هم فروش خود را حفظ کنند و بتوانند در راس قرار بگیرند.
آثار بسیاری را ما در سریال سازی برای شبکه نمایش تجربه کرده ایم، بسیاری در اوضاع و احوال فروش روی موفقیت را ندیدند، برخی ضرر مفصل دادند، مورد داشته ایم که کارگردان پول مفصل خودش را برداشته و عملاً کنار اوضاع بوده و…
امّا تنها نمونه موفق به لحاظ فروش در رسانه های خانگی «شاهگوش» داود میرباقری است. سریالی که به لحاظ شکل و جنس و جمال، قطع به یقین در تلویزیونی فعلی آنتنی نخواهد داشت. امّا اگر فرض محال را بر این پایه بگذاریم که این سریال ممیزی های تلویزیون را پشت سر می گذارد و با خواسته های مدیران و خط قرمزی تلویزیون کنار می آید، آیا شما بر عقیده خود پایبند هستید که این سریال کماکان می توانست موفق ترین سریال به لحاظ فروش در بازار رسانه ها باشد؟!
به نظر شما اگر مخاطب «شاهگوش» که اتفاقاً خیلی خوب هم بابت این کار دست به جیب شده، از اوضاع و احوال پخش آن در آینده نه چندان دور در تلویزیون مطلع باشد، باز هم راهی مغازه می‌شود و DVD شماره فلان را خریداری می‌کند؟ آیا این اتفاق درصد عظیمی از مخاطب این آثار را دچار ریزش نمی کرد؟!
از سوی دیگر به هرحال سریالی که برای رسانه های داخلی تولید می‌شود، از چهارچوب های تلویزیون تا حدود زیادی فاصله می گیرد و این یعنی اینکه برای پخش در تلویزیون با مشکلاتی روبرو خواهد شد. در این اوضاع و احوال پس باید به دوستانی که برای شبکه های داخلی مشغول کار هستند سفارش کرد کمی به بحث پوشش ها، گریم ها و نوع دیالوگ گویی ها دقت بیشتری داشته باشید چه بسا ممکن است این سریال پس از مدتی فروش یا عدم فروش در بازار راهی آنتن شود.
سؤال اینجاست که حالا چرا؟
الان که تلویزیون اوضاع و احوال خوبی دارد و خدا را شکر پول رسیده و تولیدات نمودار رو به رشدی دارد چه نیاز است به پخش سریال های رسانه خانگی؟!
فاجعه وقتی است که تله‌فیلم تازه به بازار آمده «تنهایی» برداشتی از سریال به سرانجام نرسیده «پیدا و پنهان» هنوز روی میز سوپر مارکت ها جا خوش نکرده است و از هر بسته اش دو نمونه هم به فروش نرسیده قرار است روی آنتن شبکه سوم سیما برود. شک نکنید این فیلم تلویزیونی به کارگردانی آرش معیریان یک روز مشترک را تجربه خواهد کرد و آن هم روزی است که این کار همزمان با آنتن شبکه سوم سیما روی میز سوپر مارکت ها خواهد بود. اگرچه پخش یک سریال باخته در رسانه های داخلی، در تلویزیون یک اتفاق خوب برای دیده شدن است اما باید پذیرفت که این اتفاق لطمه بسیاری را به اوضاع و احوال تولیدات در رسانه های داخلی که اخیراً جور تلویزیون را هم در جاهایی کشیده خواهد زد.
مسئله ای که چند روزی است به معضل ذهنی سرمایه گذاران سریال ساز برای شبکه های داخلی تبدیل شده است.
البته ممکن است پس از سریال «ساخت ایران» که هم اکنون روی آنتن شبکه تهران است این اتفاق باب نشود و دیگر شاهد تکرار این مسئله نباشیم. سریال «ساخت ایران» که این روزها روی آنتن شبکه تهران است، توانسته در همین استارت،‌ مخاطب خوبی را جلب کند.
…………………………………………………………………………………………………………………………………به گزارش بانی فیلم، در این گزارش ۱۰ فیلم آماده نمایش اکران نشده، ۵ فیلم در مرحله میکس نهایی، ۱۵ فیلم در مرحله صداگذاری، ۱۶ فیلم در مرحله تدوین، ۱۱ فیلم در مرحله فیلمبرداری و ۳۸ فیلم در مرحله پیش تولید قرار دارند.

در مرحله صداگذاری نیز فیلم های توتول و راز صندوقچه (عباس مرادیان- وحید گلستان)، مرواریدهای خلیج فارس (حسین قاسمی جامی)، مثل زندگی (نادر معصومی)، دایره داود (سیامک کاشف آذر)، داره صبح میشه (یلدا جبلی)، روز میادا (فائزه عزیزخانی)، استراحت مطلق (عبدالرضا کاهانی)، واله (قاسم جعفری)، مادر قلب اتمی (علی احمدزاده)، تابو (خسرو معصومی)، بهمن (مرتضی فرشباف)، باورم کن (محمد حسین پور- خادم)، دربست (علی خامه پرست)، دلم می خواد (بهمن فرمان آرا)، خانه دختر (شهرام شاه حسینی) قرار دارند.

 

منبع : بانی فیلم

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
Profile Pic

سایت محمدرضا گلزار - گلزاریا

محمدرضا گلزار سوپر استار ایران و ستاره ای محبوب است !

این سایت منعکس کننده فعالیتهای هنری,ورزشی, سینمایی , فیلم ها و سریال ها , کنسرت ها , موزیک های جدید و دانلود , ... محمدرضا گلزار است که با حضور طرفداران اداره می گردد.

اطلاعات کاربری
ویژه نامه .realgolzaria 1.2.3.4 هدیه تولد رضا جان

دانلود مجله گلزاریا شماره 1و2

نایت اسکین

دانلود مجله گلزاریا شماره 1و2

نایت اسکین

دانلود مجله گلزاریا شماره 3

نایت اسکین

دانلود مجله گلزاریا شماره 3

نایت اسکین

ویژه نامه شماره 4 گلزاریا

نایت اسکین

شماره 4 مجله گلزاریای واقعی

کدهای اختصاصی
گلزاریا در شبکه های اجتماعی
جستجو برای آخرین خبرها از محمدرضا گلزار
جستجو
کد جستجو در وبلاگ با گوگل

در اين سایت
در كل اينترنت
سایت گلزاریا برای محمد رضا گلزار

جدیدترین اخبار فیلم و سریال محمد رضا گلزار را در سایت رسمی گلزاریا دنبال کنید !

تمامی فعالیت های موسیقی و ترانه های ریززار بصورت مداوم در این سایت آبدیت می شود.

همچنین کانال آپارات گلزاریا تنها کانال پر بازدید مربوط و مرتبط به گلزار است که دنبال کنندگان زیادی نیز دارد.

برای دیدن عکس ها , کلیپ ها , بیوگرافی و تمامی فیلم ها و سریال ها و اخبار ایشان از منو سایت استفاده نمایید .